zangi
08 فروردین 1402 - 22:42

بالغ بر 619هزار پرونده قضایی در سال 1401 در آذربایجان غربی رسیدگی شده است

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در دیداراعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه گفت: بالغ بر 619 هزار پرونده در سال 1401 در استان رسیدگی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در دیدار نوروزی اعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با تبریک ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مجموعه دستگاه قضایی استان در سال1401 با جان و دل و شبانه روز در کلیه شهرهای استان با همه کمبودها و مشکلات تلاش کردند تا رضایتمندی مردم را بدست آورند و سرمایه های اجتماعی نظام را افزایش دهند.

عتباتی افزود، در برقراری و ثبات امنیت در استان همکاران ما در دستگاه قضایی  از هیچ تلاشی فرو گذار نکردند تا آسیبی به امنیت روانی و اجتماعی مردم نرسد. 

وی با اشاره به اتفاقات و حوادث و اغتشاشات سال گذشته گفت: علیرغم ورود فشار کاری مضاعف  از این جهت، همکاران ما از کار و تلاش اصلی خود کم نگذاشتند و ضمن مدیریت امور در واحدهای قضایی استان تعداد بالغ بر ششصد و نوزده هزار پرونده در استان  رسیدگی شد و توفیقات ارزشمندی در زمینه سازش خصوصاً سازش قصاص ها بدست آمد و 54 فقره قصاص نفس با سازش خاتمه یافت. 

عتباتی به ارائه گزارش مختصری از عملکرد دستگاه قضایی استان پرداخت و اهم اقدامات انجام شده را به سمع و نظر نماینده ولی فقیه در استان رساند. 

رئیس کل دادگستری استان به عملکرد شورای دستگاههای نظارتی هم اشاره و گفت: این شورا بجای مچ گیری از مدیران پشتیبان و حامی مدیران پاکدست شد تا مدیران شجاع بتوانند کارهای مدیریتی را برای رشد وتعالی استان انجام دهند.

عتباتی در بیان گزارش خود به انجام کارهای ارزشمند در حوزه ثبت اسناد در صدور سند حدنگاری 100 درصد در منابع ملی و طبیعی و 40 درصدی در اراضی کشاورزی پرداخت و سپس گزارشی از عملکرد کمیته حمایت قضایی پرداخت و گفت: با مداخله و ورود دادگستری استان 69 واحد تولیدی در سال 1401 مورد بازدید قرار گرفت و در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری از تعطیلی آنها جلوگیری به عمل آمد. 

عتباتی به مقوله زندان هم اشاره کرده و گفت: کارهای بزرگی خصوصاً در زمینه اشتغال زندانیان انجام شده است و اکنون 1850 نفر در کارگاههای خارج از زندان کار می کنند و در سال قبل معادل 33 میلیارد تومان به مددجویانی که در کارگاهها کارکرده اند حقوق پرداخته شده است. 

عتباتی از حمایتها و زحمات نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه استان از دستگاه قضایی تقدیر و تشکر کرد. 

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه هم در این دیدار از زحمات و تلاشهای دستگاه قضایی استان تقدیر و تشکر نمود و گفت: حضور موثر و نتیجه بخش ریاست محترم کل دادگستری استان خصوصاً در باب تولید بسیار ارزشمند است و شتاب خوبی به حل مشکلات داد. 

قریشی به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص مهار تورم و رشد تولید اشاره و گفت: به حمدالله از سال قبل کارهای ارزشمند دادگستری در حمایت از تولید شروع شده که نیازمند ادامه این تلاشها می باشد. 

وی به ارتباط مطلوب و منطقی بین قوای سه گانه هم اشاره و گفت: بحمدلله روسای 3 قوه در هماهنگی بسیار خوب تحت زعامت و ولایت رهبر معظم می باشند و این یعنی فراهم بودن شرایط برای رفع مشکلات و رشد و تعالی در کشور می باشد. 

امام جمعه ارومیه در ادامه توجه به مسائل فرهنگی و دینی را هم داخل مجموعه و خارج از مجموعه قضایی مورد تاکید قرار داد و گفت: توسل و توکل به آموزه های دینی و اسلامی موجب برکت و صحت در کارها می شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1114891